Oblečenie eventového manažéra na evente

Ak organizujete event po prvý raz, odhalíte veci, nad ktorými ste nikdy nepremýšľali. Jednou z poriadnych výziev pre eventového manažéra je vhodné oblečenie.

Obliekanie pre eventového manažéra na event je pomerne náročné. Dlhý aktívny pracovný deň odhalí neočakávané požiadavky na to, aby ste sa rýchlo pohybovali, aby ste sa nespotili, aby vás neboleli nohy, ale zasa, aby ste vždy boli pripravení sa na nečakané úlohy ako napríklad preniesť krabicu s dekoráciami, alebo prichytenie odpadávajúceho závesu. Tu je niekoľko tipov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere oblečenia pre váš event.

Nikdy neviete, aké okolnosti sa môžu vyskytnúť na vašom evente, kde by ste mohli potrebovať zamiešať sa do davu, alebo mať miesto na mobilné telefóny, kľúče, perá atď. Ľudia sa spoliehajú na to, že event manažér príde pripravený a bude dávať príklad tým, ktorí pracujú okolo neho. Existuje pár vecí, ktoré budete chcieť vysúšať a začleniť do vášho šatníka, a sú niektoré podstatné “stopky”, pri ktorých si budete chcieť byť istí, že sa im vyhnete.

Zvoľte oblečenie s vreckami

Jediná vec, ktorej si manažér podujatia vždy želá viac je, aby mal viac vreciek. Súužitočné pre poskytovanie základných úložných priestorov pre malé predmety, ako sú kľúče, mobilný telefón, nabíjačky, perá, bezpečnostné kolíky – zoznam by mohol ísť do nekonečna! Všetky typy manažérov a plánovačov podujatí od plánovačov svadieb až po firemné eventy milujú  vrecká! Tie najdôležitejšie nástroje potrebujete mať pri sebe vždy.

Ako eventový, alebo svadobný manažér budete určite potrebovať napríklad užitočné nástroje ako drôty, bezpečnostné kolíky, obojstranné pásky, náhlavné súpravy, alebo žuvačky 🙂 Dobrí eventoví manažéri majú vždy svoje náradie pri sebe, takže sa uistite, že vyberiete šaty, alebo nohavice s hlbokými vreckami.

https://www.instagram.com/p/BWevBtFAK5j/?taken-by=magastudiosk

Oblečte sa vo vrstvách

Je faktom, že všetky miesta podujatí sa počas dňa menia podľa teploty a počasia. Je dôležité premýšľať o tom, v akých podmienkach budete pracovať. Niečo iné je garden party a niečo iné klimatizovaný hotel, ktorý sa snaží maximálne vychladiť miestnosť, pretože vie, že pri príchode ľudí sa chlad vyvetrá a ľudské teplo zvýši teplotu miestnosti. Počas prehliadky priestoru sa nezabudnite opýtať, ako je obvykle nastavená teplota, a čia počas dňa a večera inklinuje k chladnejšiemu alebo teplejšiemu prostrediu.

Môžete sa tiež pripraviť na to, že pred príchodom hostí budete mať oblečené pracovnejšie a teplejšie oblečenie, ktoré potom vymeníte za sako pre ležérny, ale profesionálny vzhľad.  Majte tiež na pamäti, že sú miesta, ktoré vyžadujú, aby ste sa počas dňa dostali dovnútra aj von. V tomto prípade možno budete chcieť nosiť peknú košeľu, alebo halenku kombinovanú  s tmavšou bundou, ak sa náhodou vyskytnú nejaké problémy s počasím.

Vyberajte si tmavšie farby

Nie všetci event manažéri nosia čierne oblečenie, ale je zvyčajne praktickejšie mať oblečenie, ktoré má tmavšie farby. Tmavšie farby majú tendenciu vyzerať profesionálnejšie. Napríklad, ak sa vyskytne problém s mikrofónom pre reproduktor, môže sa bez problémov dostať na javisko alebo vedľa neho, zistiť čo je problém, a opraviť ho. Viete si predstaviť, že robíte niečo podobné pred stovkou účastníkov, keď máte oblečené svetlé kvetinové šaty? Je to skvelý pocit vedieť, že ste splynuli s pozadím a vyriešili takúto úlohu!

Ďalšia vec, ktorú je potrebné spomenúť o tmavších farbách, je to, že sú ľahko prístupné pre každého. Keď všetci v tíme majú na sebe tmavšie farby, pomáha vytvárať uniformovaný vzhľad. Je užitočné byť ľahko identifikovaní ako staff pri každej udalosti, takže je skvelý nápad plánovať tmavší farebný odtieň ako uniformy na nosenie.

https://www.instagram.com/p/BWpziZ9gmbu/?taken-by=magastudiosk

Obujte si pohodlné topánky

Je to k neuvereniu, ale na jednom celodennom evente, ktorý sa odohrával v okolí hotela som si raz požičal krokomer a meral som celý deň svoj pohyb. Nachodil som 17 km! Neexistuje organizátor, ktorý by si obul na celý deň eventu vysoké podpätky alebo tesné oblečenie po celý deň na podujatí. Premýšľajte  o príprave eventu ako o aktívnom tréningu od veľmi skorých až po veľmi neskoré hodiny. A niekedy to môže byť denná rutina na niekoľko dní. To čo potrebujete sú ploché a pohodlné topánky pre každú plánovanú udalosť.

Veľa z toho, čo obnáša organizovanie eventu je lezenie do a von z dodávateľských vozidiel, štveranie sa na rebríky, aby te zavesili výzdobu a prenášanie krabíc z jedného miesta na druhé. Takže je dôležité, aby manažér a jeho tím v týchto situáciách nosili pohodlnú obuv. To platí pre mužov i ženy – na konci dlhého dňa je fajn mať unavené, ale nie boľavé nohy.

Zhrnutie

Prejdite svojimi šatami, ktoré nosíte ako event manažér a premýšľajte, ktoré kusy oblečenia fungujú a ktoré nefunguj. Máte oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne počas celého dňa? Prišli ste domov s boľavými nohami? Premýšľajte o tom, čo pre vás bolo príjemné a čo nefungovalo. A potom budete môcť nájsť oblečenie, ktoré vyhovuje vášmu štýlu.

 

Páčil sa vám článok? Zadajte svoj email a ďalšie články Vám prídu automaticky do schránky!

[mc4wp_form id=”6540″]

 

Zdieľať článok:

Mohlo by vás zaujať