Koncert Camerata Vocale Daejeon

Koncert speváckeho zboru Camerata Vocale Daejeon z Kórejskej republiky pri príležitosti ich koncertného turné po Európe. Podujatie organizovala Kórejská ambasáda v Bratislave.

Kórejská ambasáda v Bratislave pozývala svojich partnerov v na veľkolepý koncert jedného z najlepších svetových speváckych zborov Camerata Vocale Daejeon a ja som dostal príležitosť toto podujatie fotografovať.

Camerata Vocale Daejeon, založená v roku 1981, bola vďaka svojej mimoriadnej hudobnosti a veľmi tvorivému výkonu čoskoro zvolená za jeden z najlepších speváckych zborov v Kórei. Zbor dosiahol vynikajúce výsledky, medzi nimi bola pozvánka vystúpiť na Bachovom medzinárodnom zborovom festivale (2005) a predstaviť svoju národnú hudbu na svetovej hudobnej scéne. Ďalšou rozhodujúcou udalosťou pre medzinárodný úspech tohto zboru bola registrácia v “British & International Music Iearbook”. V roku 2007 zbor pozval maestra Winfrieda Toll, ktorý je jedným z najuznávanejších dirigentov. Bol to on, kto začal vzrušujúcu hudobnú cestu tým, že posunul históriu kórejskej zborovej hudby na vyššiu úroveň. Zbor absolvoval turné nielen v Soule, ale aj v ázijských krajinách ako Šanghaj a Bangkok, čím upevnil svoju pozíciu jedného z najlepších zborov reprezentujúcich Kóreu. Doteraz účinkoval zbor v širokom spektre repertoáru barokovej hudby prostredníctvom súčasných diel: Nelsonova omša Fel Haidna, Mních F. Martina pre zbor a J.S. Bachove vianočné oratórium, Neue Liebeslieder-Valzer J. Brahmsa, op.65 atď. Vystúpil tiež v barokovom štýle Messiah HVV 56 GF Handel na Seoul Special Concert, o ktorom sa predpokladá, že dosiahol nový horizont speváckej hudby.

Ako koncertný fotograf musím povedať, že zážitok bol nielen samotný koncert, ale aj spievanie slovenskej hymny v podaní 4 členov zboru. Spievali po slovensky.

Pre mňa ako fotografa bolo čerešničkou na pomyselnej eventovej torte vyjadrenie klienta, pani Hyungju KIM, z Kórejskej ambasády:

“Dobrý deň pán Markovič, s fotkami sme veľmi spokojní. Fotky sú dokonca lepšie ako samotné podujatie. Ešte raz ďakujem.”

Zdieľať článok:

Mohlo by vás zaujať