Fotograf na koncert

Ponúkame profesionálne služby fotografovania koncertov, divadelných a tanečných vystúpení.

Fotograf na koncert si vybral jednu z najnáročnejších oblastí vo fotografovaní, lebo pri tomto druhu fotografie nemá koncertný fotograf žiadnu kontrolu nad objektom, ktorý fotí.

Nie je dôležitý fotoaparát, ale fotograf za ním.

Vylúčme vojnovú dokumentaristiku, fotenie celebrít a výbuchy sopiek! Živý koncert je jednou z najťažších vecí na fotografovanie. Nie sú to len technické aspekty, ktoré sťažujú život fotografovi na koncerte. A ke%d už koncertný fotograf vyrieši techniku je čas čeliť druhej najväčšej výzve. Tou je urobiť si cestu cez extatický dav a zachytiť perfektný záber stále sa pohybujúcej postavy. V tme.

Dokonalá znalosť fotoaparátu a jeho možností  je pri koncertnej fotografie kľúčom k získaniu skvelých fotografií na malých a temných koncertných miestach. Na smolu amatérskych fotografov, automatický režim na fotoaparáte jednoducho naozaj nestojí za veľa. Mnohý začínajúci koncertný fotograf tak skončí už v tejto ranej fáze.

Fotografovanie koncertu je jedným z najstresujúcejších zážitkov, ktoré som kedy mal, ale aj jeden z najzábavnejších, najzaujímavejších a jedinečných zážitkov. Neviem si predstaviť, že by som kvalitnú sériu fotiek urobil v mojich amatérskych časoch.

V tomto článku vám poviem, prečo je profesionálny fotograf na koncert nevyhnutnou súčasťou dobrých fotografií.

Prečo je vhodné zabezpečiť profesionálneho fotografa na koncert?

Koncertná fotografia zahŕňa fotografovanie „hlučných“ udalostí, ako sú rockové koncerty, festivaly alebo politické zhromaždenia, v ktorých nie je zvuk fotoaparátu problémom.  Sú aj iné udalosti, ako napríklad koncerty vážnej hudby, tanečné predstavenia alebo divadlo, ktoré sú síce podobné z hľadiska osvetlenia a kompozície, ale hluk fotoaparátu tam nebude tolerovaný.

Profesionálny koncertný fotograf má správne vybavenie. Profesionálny fotograf na koncert investoval do svojho vybavenia veľa peňazí. A to nielen do kvalitného fotoaparátu, ale aj do celého radu objektívov, filtrov a možností osvetlenia, aby dostal tie najlepšie možné fotky.

Na koncerte treba očakávať krátke a mimoriadne intenzívne fotografovanie počas pár minút, prípadne maximálne do hodiny. Toto fotenie v kombinácii s dlhým ohniskom objektívu prináša efekt „videnia cez tunel“. Aby to fotograf na koncert vyriešil, je dôležité, aby nesústredil pozornosť len do hľadáčika ale zisťoval, či sa na druhom konci koncertnej scény neobjavujú vyskytujú zaujímavé veci. Sledovať permanentne celú scénu a byť pripravený odfotiť prekvapivý moment dokáže len skúsený koncertný fotograf.

Osvetlenie koncertu je náročné, ale je navrhnuté tak, aby vyzeralo pôsobivo. Preto je síce ľahké ho použiť na vytváranie silných záberov, ale tak jednoduché to zasa nie je. Blikanie svetiel, zmeny osvetlenia scény, protisvetlo a iné atrakcie hádžu fotografovi na koncerte polená pod nohy. Napríklad umelý dym používaný na pódiu bude mať tendenciu brániť kontrastu z fotografií a preto musí byť fotograf, ktorý fotí koncert zdatný aj v retušovaní fotiek.

Dobrý fotograf na koncert by mal zachytiť energiu a význam predstavenia.

Chcete si objednať fotografa na koncert?

Je jedno či nás budete kontaktovať na telefónnom čísle + 421 903 461 243, emaile, alebo pomocou formulára na tejto webstránke. To čo budeme od vás potrebovať na rezervovanie termínu je:

  • termín koncertu, prípadne ak ide o viac dní, dátum každého z koncertov
  • predpokladaný čas fotenia, čiže od – do. Niektoré koncertý sú prerušené prestávkami, ale to nie je problém. Čas sa tiež občas zmení, ale na to sme zväčša pripravení.
  • miesto konania koncertuje dôležité pre plánovanie dopravy a prípadného prenocovania

Objednajte si nás na fotenie vášho eventu

Z nášho koncertného blogu