Čo si obliecť na fotenie firemného profilu

Firemná fotografia portrétu je vaša profesionálna fotografia, ktorú môžete použiť v rôznych scenároch svojej kariéry. Vaša profesionálna fotografia môže vytvárať prvý dojem o vás pre klientov, budúcich spolupracovníkov a ďalších ľudí, ktorých chcete mať vo svojej sieti, takže výber oblečenia v ktorom budete vyzerať ako sebavedomý odborník vo svojom odbore, je dôležitý. Pochopenie toho, ako si vybrať správne oblečenie na fotografovanie vám môže pomôcť vytvoriť takú fotografiu, ktorá vás bude reprezentovať.

V tomto článku sa s vami podelím o niekoľko tipov, čo si obliecť na vlastnú firemnú fotografiu.

Čo si obliecť na pracovné fotografie

Pri výbere oblečenia na fotografovanie hlavy je potrebné myslieť na niekoľko vecí. Správne farby, oblečenie a doplnky vám môžu pomôcť dobre sa odfotiť a zosúladiť sa s očakávaniami vo vašom odvetví. Tu je šesť tipov, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere oblečenia na fotografovanie:

1. Premyslite si výber farieb

Farba môže ovplyvniť spôsob, akým ľudia reagujú na vašu fotografiu, preto je prospešné starostlivo vyberať farby. Jednoduché, neutrálne tóny môžu byť najlepšie pre profesionálov, ktorí chcú na svojich snímkach hlavy pôsobiť minimalisticky. Tmavšie neutrálne farby, ako je hnedá, čierna a námornícka, sú zvyčajne vhodné, pretože štúdiové svetlá niekedy zatieňujú svetlé farby.

Jasné, výrazné farby môžu byť spôsobom, ako upútať pozornosť ľudí, najmä v kreatívnych odvetviach. Mohli by ste tiež preskúmať, ktoré farby by mohli doplniť vašu pleť, vlasy a oči pred fotoaparátom, aby ste na snímke hlavy vyzerali živo a čulo.

2. Rozhodnite sa pre jednofarebné farby namiesto vzorov

Rušné vzory môžu vytvárať fotografický efekt známy ako moiré efekt, pri ktorom sa na fotoaparáte rozmazávajú a sú nerozpoznateľné. Ak chcete minimalizovať rušivé prvky a upriamiť pozornosť divákov na svoju tvár, obliekajte sa radšej do jednofarebných šiat než do vzorov. Ak si chcete obliecť vzor, vyberte si jednoduchý, napríklad široké pásy alebo veľké bodky, a zvážte, či si naň neoblečiete jednofarebné sako.

3. Plánujte kontrast

Niektoré spoločnosti uprednostňujú čiernobiele fotografie. Ak existuje možnosť, že vaša fotografia hlavy bude čiernobiela, zvážte plánovanie kontrastu a tonality, aby ste fotografii dodali vizuálnu zaujímavosť. Napríklad žiarivo biela košeľa s námorníckym sakom a fialovou kravatou môže ponúknuť rozmer aj na čiernobielej fotografii. Môžete naplánovať zmes tonality a zároveň zachovať odtiene v rovnakej farebnej rodine. Tón sa vzťahuje na svetlosť alebo sýtosť farby, zatiaľ čo odtieň naznačuje teplosť alebo chladnosť odtieňa v danej farebnej palete.

4. Zamyslite sa nad pravidlami obliekania vo vašom odvetví

Pri výbere oblečenia majte na pamäti svoju profesiu. Niektoré odvetvia si vyžadujú väčšiu formálnosť ako iné. Napríklad profesionáli v odvetviach, ako sú nehnuteľnosti a právo, zvyčajne nosia na svojich firemných fotografiách obleky.

V iných odvetviach, ako je marketing alebo technika, sa môžete obliecť neformálnejšie. Ak pracujete v kreatívnej oblasti, ako je grafický dizajn alebo kostýmový dizajn, oblečenie na fotku hlavy môže dokonca pomôcť klientom a kolegom pochopiť váš osobný štýl.

Aj keď pracujete v odvetví, kde je štandardom neformálne oblečenie, vezmite si oblečenie, ktoré je o niečo krajšie ako váš každodenný odev. Je dôležité, aby ste na snímke hlavy urobili dobrý prvý dojem, preto zvážte, či sa oblečiete tak, ako keby ste išli na dôležité stretnutie alebo prezentáciu pre klienta. Môže byť užitočné priniesť si voliteľný predmet, ktorý váš outfit ozvláštni, napríklad sako alebo sveter.

5. Dômyselne si doplňte doplnky

Cieľom fotografie je sústrediť pozornosť na vašu tvár, preto by bolo najlepšie zvoliť minimálne doplnky. Zamerajte sa nanajvýš na jeden alebo dva doplnky. Ak nosíte okuliare, ktoré odrážajú svetlo, naplánujte si, že si na fotografovanie odstránite šošovky alebo si vezmite náhradný pár bez šošoviek, aby ste minimalizovali oslnenie. Účes a make-up si upravte tak, ako zvyčajne pri vstupe do pracovného prostredia.

6. Vyskúšajte si rôzne veci

Väčšina fotografov žiada klientov, aby si na fotenie hlavy priniesli rôzne možnosti oblečenia. To vám umožní zhotoviť rôzne snímky, ktoré prezentujú odlišný vzhľad.

Ak napríklad pracujete v zdravotníctve, môžete jednu fotografiu urobiť v plášti a druhú v biznis oblečení. Ak si so sebou prinesiete veľa rôznych druhov oblečenia, môžete si vy aj fotograf vybrať farbu, strih a látku, ktorá bude pod štúdiovým svetlom vyzerať najlepšie.

Ďalšie tipy pre úspešné fotenie

Tu je niekoľko ďalších tipov, ktoré vám môžu pomôcť cítiť sa sebaisto v deň fotenia hlavy:

Vezmite si so sebou makeup-up štetec alebo hrebeň. Na fotenie môže byť užitočné priniesť si so sebou všetky pomôcky na úpravu vlasov alebo líčenie, ktoré používate. Umožní vám to upraviť si vzhľad počas fotenia a urobiť zmeny podľa návrhov fotografa.

Opýtajte sa svojho zamestnávateľa na pokyny. Niektoré organizácie robia firemné fotografie na mieste alebo nahrávajú fotografie všetkých zamestnancov na oficiálnu webovú stránku, preto môže byť dôležité, aby ste sa prispôsobili fotografiám svojich spolupracovníkov. Opýtajte sa svojho nadriadeného alebo zástupcu oddelenia ľudských zdrojov, či existujú nejaké pokyny, ktorými sa máte riadiť.

Čo by ste si nemali obliecť na fotografovanie?

Pri rozhodovaní o tom, čo si obliecť na fotografovanie hlavy, máme aj niekoľko odporúčaní, akému oblečeniu sa vyhnúť: oblečenie, ktoré sa v minulosti zle fotografovalo alebo si získalo povesť neprofesionálneho. Tu sú najhoršie veci, ktoré si môžete obliecť na fotografovanie hlavy.

Nenoste oblečenie s logami alebo obrázkami

Mali by ste sa vyhýbať aj oblečeniu s obrovskými logami a obrázkami. Vaša fotografia má reprezentovať vašu osobnú značku alebo značku vašej spoločnosti a nie odevnú spoločnosť. Nosenie oblečenia s viditeľnými logami odvádza oči divákov od vašej tváre a mení vás na reklamu danej odevnej spoločnosti. Namiesto toho chceme, aby sa diváci pri pohľade na vaše fotografie rozhodli, či s vami chcú obchodovať. To je najjednoduchšie, keď na vašom oblečení nie sú logá ani obrázky.

Obmedzte vzorované oblečenie

Akokoľvek sú vzory zábavné, na profesionálnu fotografiu hlavy ich môže byť trochu priveľa. Môžu odpútať pozornosť od najdôležitejšej časti fotografie: od vás! Ak často používate vzory na vyjadrenie svojej osobnosti, odporúčame nosiť vzory v malom množstve, napríklad vzorovanú kamizolu pod sakom alebo vzorovaný vreckový štvorec v saku. Tieto vzory by mali byť na profesionálnych fotografiách hlavy menšie a nenápadné. Kravaty je pri profesionálnych snímkach hlavy najlepšie nosiť v jednofarebných farbách namiesto vzorov.

Nenoste topy s úzkymi ramienkami alebo košele s nízkym výstrihom

Topy so špagetovými ramienkami nie sú odpoveďou na otázku, čo si obliecť na snímky portretu. Predstavte si, že sa ponáhľate na fotenie a potom si upravíte ramienko topu tak, aby zakrývalo ramienka podprsenky. Teraz vám na pokožke zostanú otlaky od topu. Ak ramienko vášho topu nie je dokonale umiestnené, je ťažké a časovo náročné upraviť ramienka podprsenky. Vrchné diely s nízkym strihom ukazujú viac pokožky, ako sa tradične považuje za profesionálne. Na profesionálnych fotografiách hlavy zvoľte skromnejšie oblečenie, aby sa divák sústredil tam, kam patrí: na vášeň vo vašich očiach.

Žiadne ležérne oblečenie

S výnimkou niektorých odvetví by sa profesionáli mali na svojich fotografiách hlavy vyhýbať príliš ležérnemu oblečeniu, najmä ak plánujete obrázok použiť na sieti LinkedIn na získanie nového zamestnania alebo ak za vaše fotografie hlavy platí vaša spoločnosť. Príliš ležérne oblečenie môže naznačovať, že neinvestujete do seba a svojich zručností, čo je nesprávny odkaz pre potenciálnych zamestnávateľov. Vyhýbajte sa tričkám, športovému oblečeniu, svetrom s kapucňou a oblečeniu s dierami.

Zdieľať článok:

Mohlo by vás zaujať